29 Mart 2016 Salı

Melamet İki Aylık Edebiyat, Sanat, Düşünce Dergisi Sayı:7 Mart-Nisan 2016

Melâmet dergisi yedinci sayısında İdeali ve Muhayyileyi Yaşatmak dosyasıyla çıkıyor...
Dosya çerçevesinde gerçekleştirilen Melâmet Konuşmaları’nda Celâl Fedai, Ali K. Metin, Mustafa Baki Efe, Hüseyin Karaca ve Yahya Kurtkaya yer alıyor. Dosya çerçevesindeki yazılarda ise; Celâl Fedai, Hüseyin Karaca, Yahya Kurtkaya, Mustafa Yürekli, Murat Saldıray, Mustafa Baki Efe ve Feyza Yapıcı  imzaları var.
Bu sayısında öykülerle başlayan dergide; Yunus Develi, Köksal Alver, Ali Işık, Kamil Yıldız, Arzu Şahin ile Hamza Günerigök imzaları yer alıyor.
Derginin bu sayısındaki söyleşiler ise; Ali Işık tarafından yapılan Köksal Alver ve Bengül Güngörmez’in gerçekleştirdiği Doç. Dr. Hasan Basri Öcalan söyleşileri.
Melâmet’in bu sayısındaki şiirler ise; Hıdır Toraman, Yavuz Altınışık, , Serdar Kacır, Yahya Kurtkaya, Mustafa Baki Efe, Metin Erol, Abdullah Mahvi, İlhan Kayhan, Murat Saldıray, Mehmet Aydemir, Osman Mesten, Celâl Fedai imzalarını taşıyor.  Ayrıca Bünyamin Kasap tercümesiyle Ezra Pound’dan Lustra Şiirleri var.
Melâmet’in dosya ve ürünler dışındaki düzyazı sayfalarında ise; Hıdır Toraman, Fatih Doğan, Zeynep Dinçer Bedibek, Cemil Caca Arslan, Murat Fatih Yazıcı, Celâl Fedai, Hakkı Özdemir, Ali Işık, Metin Erol, Enes Talha Tüfekçi, İbrahim Arpacı, Cengiz Yalçınkaya ve Ayşe Şasa’nın Günlükleri ile Abdurrahman Badeciyer alıyor.

Hiç yorum yok: